Tutaj dodajemy aktualne uchwały obowiązujące naszych wędkarzy oraz osoby łowiące na zalewie:

UCHWAŁY Z DNIA 17.12.2006 r.

 1. Na terenie wody zamkniętej koła od dnia 1 stycznia 2007r. ogranicza się limit połowu karpi  do 2 sztuk na dobę.
 2. Na terenie wody zamkniętej koła od dnia 1 stycznia 2007r. ogranicza się limit połowu pstrąga i palii do 2 sztuk na dobę łącznie.
 1. Na terenie wody zamkniętej koła od dnia 1 stycznia 2007r. wprowadza się 35 cm wymiar ochronny długości karpia.
 2. Na terenie wody zamkniętej koła od dnia 1 stycznia 2007r. wprowadza się 30 cm wymiar ochronny długości lina.
 3. Zobowiązuje się zarząd do utworzenia funduszu nagrodowego z którego będą fundowane nagrody dla zwycięzców zawodów wędkarskich organizowanych przez koło.

Fundusz nagrodowy powstaje z 15% odpisu ze środków finansowych pochodzących z dobrowolnych    wpłat wędkarzy na cele zarybieniowe i rekreacyjne.    

UCHWAŁY Z DNIA 16.12.2012r.

1. Po przeprowadzonym zarybieniu zalewu wprowadza się 10-dniowy okres karencji na wędkowanie.

                                                            UCHWAŁA Z DNIA 17.12.2017r.

 1. Członkowie koła PZW w Łęczycy, wędkujący na wodzie zamkniętej koła, zobowiązani są do corocznego indywidualnego przepracowania 5 godzin na rzecz koła lub uiszczenia ekwiwalentu pieniężnego w wysokości 20 zł ( członkowie uczestnicy 10zł ) za każdą nie odpracowaną godzinę. Z powyższego obowiązku zwolnieni są:

 • osoby wchodzące w skład zarządu, Społecznej Straży Rybackiej, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego

 • Rzecznik Dyscyplinarny Koła

 • inwalidzi z całkowitym zakazem pracy po udokumentowaniu powyższego faktu

 • osoby w wieku 75 lat i starsze

 • osoby pierwszy raz wstępujące w szeregi koła

UCHWAŁA Z DNIA 15.12.2019 r.

 1. Dla członków koła PZW w Łęczycy, wędkujący na wodzie zamkniętej koła od 1 stycznia 2020 r. wprowadza się coroczną dobrowolną wpłatę na cele zarybieniowe i rekreacyjne w wysokości 100 zł, dla młodzieży uczącej się w wieku od 16 do 24 lat w wysokości 50 zł, dla członków uczestników 25 zł.
 2. Dla członków PZW nie będących członkami naszego koła, a chcących wędkować na wodzie zamkniętej koła ustala się od   1 stycznia 2020r. dobrowolne wpłaty na ochronę i zagospodarowanie wody w wysokości:

– 30zł za jednodniową składkę

– 90zł za siedmiodniową składkę

– 250zł za roczną składkę

3. Dla osób, które nie są członkami PZW, a chcących wędkować na wodzie zamkniętej koła ustala się od dnia  1 stycznia 2020 r. dobrowolne wpłaty na ochronę i zagospodarowanie wody w wysokości:

– 40zł za jednodniową składkę

– 120zł za miesięczną składkę

– 320zł za roczną składkę

4. Na terenie wody zamkniętej koła w Łęczycy od 1 stycznia 2020 r. wprowadza się zakaz spinningowania oraz            połowu ryb na martwą i żywą rybkę w okresie od 1 stycznia do 31 maja.

5. Na terenie wody zamkniętej koła od 1 stycznia 2020 r. wprowadza się górny wymiar ochronny dla szczupaka i sandacza wynoszący powyżej 90 cm.

6. Na terenie wody zamkniętej koła od dnia 1 stycznia 2020 r. znosi się zakaz nęcenia w trakcie trwającej karencji po zarybieniu.

7. Osoby wędkujące na terenie wody zamkniętej koła mają obowiązek przechowywania ryb żywych w stosownych  siatkach, a uśmierconych obok siebie na łowisku. Nie stosowanie się do powyższego obowiązku skutkować będzie pozbawieniem prawa do wędkowania na zalewie.

8. Osoby wędkujące na terenie wody zamkniętej koła na prośbę członków Społecznej Straży Rybackiej mają obowiązek okazania zawartości siatki z rybami, torby oraz zawartości bagażnika pojazdu. Nie zastosowanie się do powyższego obowiązku skutkować będzie pozbawieniem prawa do wędkowania na zalewie.

9.  Przy wyborze miejsca do wędkowania na wodzie zamkniętej koła decyduje pierwszeństwo przybycia łowisko.